جستجو در مقالات منتشر شده


2 نتیجه برای محمدزاده

مهرزاد خارستانی، حسن محمدزاده،
دوره 100، شماره 100 - ( 8-1399 )
چکیده

هدف از پژوهش حاضر بررسی و مقایسه تاثیر تمرین تصویرسازی­ذهنی، یادگیری مشاهده­ای، ترکیبی(تصویرسازی و مشاهده­ای) و بدنی بر بازنمایی­ذهنی و عملکرد گلف­بازان مبتدی بود.بدین منظور 60 نفر دانشجو بصورت تصادفی در 4 گروه تصویرسازی­ذهنی، یادگیری مشاهده­ای، ترکیبی و بدنی قرار گرفتند. پس از اجرای پیش­آزمون، شرکت­کنندگان در پژوهش براساس گروه­بندی خود تکلیف را به مدت سه روز (هر روز 60 کوشش) اجرا کردند و در روز سوم پس­آزمون بعمل آمد. دو روز بعد از پس­آزمون، آزمون یادداری گرفته شد. نتایج پژوهش نشان ­داد که در متغیر عملکرد گروه تمرین بدنی بهتر از سایر گروه­ها بوده است. همچنین عملکرد گروه ترکیبی نسبت به گروه تصویرسازی و یادگیری مشاهده­ای بهتر بود. علاوه براین، در متغیر بازنمایی­ذهنی گروه ترکیبی نسبت به سایر گروه­ها بازنمایی­ذهنی ساختاریافته­ تر و دقیق­تری داشت. ضمن اینکه گروه تصویرسازی نسبت به گروه یادگیری مشاهده­ای و بدنی از بازنمایی­ذهنی بهتری برخوردار بود. در کل نتایج پژوهش نشان می­دهد که تمرین ترکیبیِ تصویرسازی و یادگیری مشاهده­ای می­تواند نسبت به استفاده­ی تنهایی از تصویرسازی و یادگیری مشاهده­ای برای بهبود بازنمایی ذهنی و عملکرد بهتر باشد.
خانم مینا کشاورز، خانم سپیده جلالی اقدم، آقای حسن محمدزاده،
دوره 100، شماره 100 - ( 8-1399 )
چکیده

مطالعه حاضر با هدف بررسی اثر یک دوره تمرینات پیلاتس بر سلامت عمومی و اضطراب زنان جوان در دوران قرنطینه ناشی از ویروس کرونا انجام شده است. این پژوهش از نوع نیمه‌تجربی، با طرح پیش‌آزمون و پس‌آزمون و گروه کنترل بود. بدین منظور50 زن به روش نمونه‌گیری در دسترس و به‌صورت تصادفی در دو گروه تجربی و کنترل قرار گرفتند. گروه آزمایشی به مدت 8 هفته، هر هفته 3 جلسه به تمرینات پیلاتس به‌صورت آنلاین در منزل پرداختند و گروه کنترل در این مدت مداخله‌ای دریافت نکردند. متغیرهای وابسته با استفاده از پرسشنامه‌های سلامت عمومی و مقیاس اضطراب ویروس کرونا اندازه‌گیری شدند. نتایج تحلیل واریانس مرکب نشان داد که تمرینات پیلاتس در دوران قرنطینه بر سلامت عمومی و اضطراب زنان جوان گروه تجربی در مقایسه با گروه کنترل تأثیر مثبتی داشته به طوری‌که احتمالاً 31% از تغییرات در سلامت عمومی و 68% از تغییرات در میزان اضطراب تحت تأثیر ورزش پیلاتس بوده است.
نتیجه‌گیری: بنابراین، بر اساس یافته‌های این پژوهش می‌توان استنباط کرد که پیلاتس باعث بهبود سلامت عمومی و اضطراب زنان جوان می‌شود و از آنجا که فعالیت‌بدنی یک نیروی مهم انگیزشی برای غلبه بر بیماری به حساب می‌آید، لازم است تدابیر لازم برای بهره‌گیری از آن اتخاذ شود

صفحه 1 از 1     

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پژوهش در مدیریت ورزشی و رفتار حرکتی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 CC BY-NC 4.0 | Research in Sport Management and Motor Behavior

Designed & Developed by : Yektaweb