جستجو در مقالات منتشر شده


3 نتیجه برای عظیم عراقی

محمد اسماعیل عظیم عراقی، حمیده اسکندری تربقان،
دوره 11، شماره 3 - ( 8-1390 )
چکیده

این پژوهش به‌منظور بررسی اثر حس‌گری گاز و رفتار الکتریکی نمونه‌های ساندویچی برپایۀ سیلیکان متخلخل (PS) با ساختار Cu/Si/PS/Au انجام شده است. لایه‌های نازک PS به روش الکتروشیمیایی از زیر لایۀ سیلیکان با مقاومت ویژه  1.4-2.6 ساخته می‌شوند . پارامترهای قابل تغییر در ساخت نمونه‌ها، زمان آندی‌سازی، فاصلۀ بین آند و کاتد(L) و چگالی جریان آنودی‌سازی و غلظت محلول الکترولیت هستند که محلول الکترولیت شامل اسید‌هیدروفلوریک HF(48%) ، اتانول C2H5OH(99.9%) و آب‌مقطر با نسبت‌های مختلف x:y:z  در نظر گرفته  شده است. نمونه‌ها پس از متخلخل شدن رفتار متفاوتی از خود نشان می‌دهد که این اثر را می‌توان با اندازه‌گیری گاف انرژی از روی نمودار  توجیه کرد. هم‌چنین در این مقاله مشخصه‌های  I-V , I-Tنمونه‌ها در شرایط مختلف و در حضور گازهای  CO2,N2,O2اندازه‌گیری و مقایسه شده‌اند. بهترین شرایط از لحاظ پاسخ به اعمال گاز متعلق به  پارامترهای: چگالی جریان 20 mA/cm2،t = 1800 S ، PH = 1.869 و فاصله بین آند و کاتد L=4 cm است.
محمداسماعیل عظیم عراقی، انسیه خلیلی درمنی،
دوره 13، شماره 2 - ( ریاضی-انگلیسی Mathematics 1392 )
چکیده

در این تحقیق لایه‌های سیلیسیوم نانومتخلخل با درصد تخلخل‌های مختلف با استفاده از روش آنودیزاسیون الکتروشیمیایی تهیه شدند. مورفولوژی سطوح و اندازه حفره‌ها با استفاده از میکروسکوپ الکترونی عبوری بررسی شد. لایه‌های دی‌اکسید تیتانیوم به‌روش تبخیر با پرتو تفنگ الکترونی بر روی سیلسیوم متخلخل لایه نشانی شدند. اثر شرایط آنودیزاسیون مانند زمان آنودی‌سازی و چگالی جریان بر مورفولوژی و خواص الکتریکی قطعات  با اندازه‌گیری ولتاژ- جریان بررسی شد. نتایج نشان داد که خواص الکتریکی تحت تاثبر چگالی جریان و زمان آنودی سازی قرار می‌گیرد. هم‌چنین رسانندگی Ac قطعات ساندویچی Al/TiO2/PSi/Al را در محدودۀ فرکانسی 102تا 105هرتز و محدودۀ دمایی300 تا 378 کلوین بررسی کردیم. در محدودۀ فرکانسی کم‌تر از 103 هرتز نظریه نواری و در محدوده فرکانسی بزرگ‌تر از 103 هرتز مکانیزم هوپینگ در توضیح رسانندگی نانو ساختارهای لایه نازک TiO2/Psi با الکترودهای آلومینیوم کاربرد دارد.
 
محمداسماعیل عظیم عراقی، صبح ناز ریاضی، سالار پورتیمور،
دوره 14، شماره 3 - ( انگلیسی 1393 )
چکیده

دراین پژوهش، مکانیسم هدایت لایه های نازک برموآلومینیوم فتالوسیانین ساخته شده به روش پرتوهای الکترونی بوسیله الکترودهای طلا و آلومینیوم مورد بررسی قرار می گیرد. مشخصه های جریان-ولتاژ قطعه های ساندویچی برای رنج دمایی 413-298 کلوین در شرایط تاریک محاسبه گردید. مشاهده می شود که جریان عبوری از قطعه ها برای همه ولتاژهای در رنج 6-0 ولت با افزایش دما، افزایش می یابد. در ولتاژهای پایین 2-0 ولت مشخصه جریان-ولتاژ رفتاراهمی دارد، درحالیکه بار فضایی محدود جریان در ولتاژهای بالا 6-2 ولت ظاهرمی شود، که به وسیله یک تراز گسسته تله محدود می گردد. در وابستگی رسانندگی الکتریکی به دما، بیش ازیک ناحیه خطی بدست آمد. همچنین مقادیر تحرک پذیری حامل های بار وانرژی فعالسازی قطعه محاسبه شد

صفحه 1 از 1     

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به نشریه علوم دانشگاه خوارزمی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 CC BY-NC 4.0 | Quarterly Journal of Science Kharazmi University

Designed & Developed by : Yektaweb